Triple T-BAT H5.8 (T58 Master)

G-690-906m

5.8kWh LiFePO4 Master

Cena:Cena dostępna po zalogowaniu

  • w magazynie 946 ks

Triple T-BAT H5.8 (T58 Master)

  • G-690-906m.jpg

Korzyści

 

ORYGINALNE ROZWIĄZANIE OD SOLAX

 

TÜV SÜD CERTYFIKAT

 

NOWOCZESNY DESIGN

 

ŁATWA INSTALACJA

Konfigurator
 > Czy elektrownia hybrydowa SolaX pracuje w trybie bez przepływu? Zalecamy używanie oryginalnych przekładników prądowych do pomiarów.

Opis

SOLAX-TRIPLE-POWER-BANNER-1200x150-CZ-2-1-2048x256.jpg

Najnowsza seria Power o pojemności 5,8 kWh w technologii LiFePO4 to kolejny dodatek do gamy akumulatorów. Potrójna moc z doskonałą wydajnością i skalowalnością do 23,2 kWh. W porównaniu do poprzednich wariantów, tutaj zamawiasz baterię Master wraz z jednostką BMS i baterię Slave oddzielnie. Tutaj nie zamawia się osobno systemu BMS.

Triple T-BAT H5.8 (T58 Master)

  • Ładowanie/rozładowywanie do 6 kW
  • Montaż podłogowy i ścienny
  • Najbezpieczniejsza technologia LiFePO4
  • Oryginalne rozwiązanie Solax
  • 10-letnia gwarancja producenta na akumulator
  • Certyfikat TÜV Süd
  • Oryginalne zestawy okablowania w zestawie
  • Łatwa instalacja
  • Nowoczesny wygląd
  • Obsługa zdalnej aktualizacji

Główne zalety wszystkich akumulatorów Triple Power

  • Oryginalne rozwiązanie Solax
  • Certyfikat TÜV Süd
  • Nowoczesna konstrukcja
  • Oryginalne zestawy okablowania w zestawie

Możliwość rozbudowy zestawów akumulatorów

  • Akumulatory są szeregowane do 4 sztuk, pojemność do 23,2 kWh (T58).
  • Dla falowników trójfazowych min. 2 jednostki

OBR_seriove_rozsireni_baterii.jpg

Akumulatory SolaX Triple Power zakupione w GBC Solino s.r.o. są objęte bezpłatnym 10-letnim przedłużeniem gwarancji po rejestracji.

Rejestracja w celu przedłużenia gwarancji

banner_G4-t58.png

BAN_TRIPLE_POWER_T30-T58-EN.jpg

G4_bez_mateboxu_T58 (CZ).jpg

 

 

Parametry

Technické parametry

Głębokość [mm]

193

Wysokość [mm]

708

Width [mm]

474

Masa [kg]

72.2

Napięcie znamionowe [V]

115.2

Wydajność [kWh]

5.8

Zasięg IP

IP55

Liczba cykli

6000

Zakres temperatur pracy [°C]

0-55

Technologia

LiFePO4

Typ

High-voltage

Obecné parametry

Gwarancja na produkt [lata]

10

FAQ

Zwłaszcza w miesiącach zimowych możemy od czasu do czasu zaobserwować nagły spadek pojemności SOC akumulatorów np. z 30% na 15% itp. Zjawisko to może mieć oczywiście wiele przyczyn.

Jednym z bardzo częstych powodów jest to, że akumulator nie wykonuje pełnych cykli w miesiącach zimowych, tzn. nie ładuje się do 100%, a następnie rozładowuje do swojego minimalnego ustawionego limitu SOC, ale pracuje w tzw. cyklach częściowych, czyli akumulator jest ładowany o kilka %, a następnie rozładowuje się do ustalonego minimalnego limitu SOC. Te tak zwane cykle częściowe mają wpływ na końcowe obliczenia SOC akumulatora, ponieważ technologia LiFePo4 jest bardzo twardym źródłem, a poziom napięcia między w pełni naładowanym i rozładowanym akumulatorem jest bardzo niski, patrz Załączony wykres:

 

 

Na powyższym wykresie widać, że SOC baterii jest obliczany na podstawie zarówno napięcia, jak i temperatury baterii, a podczas użytkowania baterii zmienia się zarówno temperatura samej baterii, jak i temperatura otoczenia , i w zależności od tego napięcie na akumulatorze wzrasta lub maleje, ale SOC może pozostać taki sam, gdy akumulator nie jest używany. Może to prowadzić do niedokładnych rzeczywistych obliczeń SOC baterii. Dlatego dobrze jest wykonywać pełne cykle na baterii, aby poprawnie obliczyć SOC przynajmniej kilka razy w miesiącu.

Kupiłeś akumulatory T30 i zamierzasz używać ich w środowisku, w którym temperatura spada poniżej 10℃? Następnie aktywuj pozycję „podgrzewanie akumulatora” w menu zaawansowanym falownika, a następnie ustaw przedział czasowy, w którym akumulator ma być wstępnie nagrzany. W tym zadanym przedziale czasowym, jeśli nastąpi spadek temperatury ogniw, automatycznie uruchamiane jest wstępne nagrzewanie akumulatora. Rzeczywiste zużycie wstępnego podgrzewania jednej baterii wynosi 160 W. Dobrze jest również ustawić minimalny poziom rozładowania baterii SOC na 20% z następującego powodu.

 

 

Zimą energia wytwarzana ze słońca nie jest bardzo duża, a falownik w trybie Self-use pokrywa przede wszystkim zużycie domowe i nie ma już wystarczającej ilości lub nie ma już energii na doładowanie akumulatorów. Akumulatory nadal komunikują się z falownikiem – przekazują mu informacje o poziomie SOC, poziomie napięcia, dzięki czemu akumulatory stopniowo rozładowują się nawet poniżej ustawionego poziomu SOC. Falownik automatycznie doładowuje akumulatory, jeśli ich SOC spadnie do krytycznego poziomu 5% z powrotem do ustawionego poziomu SOC (np. 10%) i to głębokie cykliczne niedoładowanie akumulatorów może doprowadzić do skrócenia ich żywotności. W zasadzie tutaj mamy trzy możliwości, aby zadbać o baterię, aby to niekorzystne zjawisko nie wystąpiło.

  1. Zwiększenie minimalnej wartości SOC w trybie self use z domyślnych 10% do co najmniej 20%, czy też możesz włączyć ładowanie baterii z sieci w nocy do określonego poziomu. W ustawionym oknie ładowania akumulatorów zużycie pokrywane jest z sieci.

     

     

  2. Przełączenie falownika w tryb rezerwowy, w którym falownik zachowuje się tak samo jak w trybie samodzielnego użytkowania, ale akumulatory są rozładowywane tylko do poziomu 30% SOC. Opcjonalne ustawienie okna ładowania akumulatorów jak w trybie samodzielnego użytkowania.
  3. Naładuj akumulatory do co najmniej 60% poziomu SOC i wyłącz akumulatory przyciskiem + wyłącznik główny na akumulatorze. Poziom SOC baterii wynoszący 60% i więcej to bezpieczna wartość przechowywania pozwalająca przeczekać niesprzyjający okres zimowy, aby można było z nich korzystać bez problemów w okresie korzystniejszym dla PV. Falownik nie musi być w żaden sposób ponownie ustawiany do użytku bez baterii.

Uwaga: Wymuszone ładowanie akumulatorów można po prostu włączyć w trybie ręcznym w pozycji „ładowanie wymuszone”, po naładowaniu akumulatorów do wymaganego poziomu SOC przełączyć z powrotem do trybu samodzielnego użytkowania.