Wybierz odpowiednią listwę przeciwprzepięciową z gamy GBC

Nie wiesz, jakie zabezpieczenie przeciwprzepięciowe zastosować w swojej elektrowni fotowoltaicznej? Czy piorunochron i jego uziemienie prowadzą wokół lub przez moduły fotowoltaiczne? Poniżej podpowiemy, jak wybrać odpowiednią dla siebie listwę przeciwprzepięciową.

prepetova-ochrana-1120x200px_CZ-1.jpg

Ochrona przeciwprzepięciowa separowana galwanicznie

Technologia galwanicznie izolowanej ochrony przeciwprzepięciowej producenta Citel charakteryzuje się co najmniej dwoma odseparowanymi próżniowo częściami, które nie są połączone ze sobą przewodem, ale jednocześnie musi nastąpić między nimi transfer energii elektrycznej. Stosowany jest najczęściej w urządzeniach z czułymi obwodami elektrycznymi. Z reguły wśród tych urządzeń znajdują się również falowniki producenta Axpert lub InfiniSolar.

galvanicky-oddelena-ochrana-citel.png

 

Ochrona przeciwprzepięciowa Typ 2

Typ 2 chroni przed przepięciami piorunowymi, gdy konstrukcja dachu, na którym umieszczone są moduły fotowoltaiczne, nie posiada piorunochronu.

 

 

typ-2-bez-bleskosvodu-300x271.jpg

 

 

Typ 2 jest wysoce skuteczny przeciwko przepięciom piorunowym, gdy konstrukcje dachowe, na których umieszczone są moduły fotowoltaiczne, mają wzdłużną odległość od piorunochronu do uziemienia wynoszącą co najmniej 80 cm.

typ-2-80cm_web-300x236.jpg

 

Ochrona przeciwprzepięciowa Typ 1+2

Typ 1+2 jest wysoce skuteczny w przypadku bezpośredniego uderzenia pioruna w konstrukcję dachu, moduły fotowoltaiczne lub piorunochrony. Linia uziemiająca z piorunochronu może być również poprowadzona przez moduły fotowoltaiczne, które jednak muszą być również podłączone do danego uziemienia.

typ-12_web2-300x237.jpg

Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami w GBC Solino s.r.o., gdzie specjaliści z przyjemnością odpowiedzą na dalsze pytania lub pomogą skonfigurować system PV - obchod@gbc-solino.cz